Plastik Kartvizit 4 renk 760 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında Yaldız ve Lak Uygulama  UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4 renk 460 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında Özel Kesim  UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4 renk 660 mic. kalınlıkta oval kesim 86x54mm ebadında nokta desen  UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4+4 renk 460 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında Taşlama Desen UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4 renk 760 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında Embos Kabartma  UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4 renk 760 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında Yaldız uygulama  UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Plastik Kartvizit 4 renk 760 mic. kalınlıkta Oval kesim 86x54mm ebadında UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Şeffaf Kartvizit 4 renk 500 mic. kalınlıkta Oval kesim 85x50mm ebadında Beyaz Renk UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

Şeffaf Kartvizit 4 renk 500 mic. kalınlıkta Oval kesim 85x50mm ebadında Beyaz Renk ve Yaldız Uygulaması UV baskı teknolojisiyle üretilmektedir.

MUHTEŞEM BASKI SONUÇLARI İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Müşterilerinize sunacağınız kartvizitlerinizin kalitesi sorunsuz olması için tasarımla başlayan hikayesini, renk ayrımından kullanılacak programlara, kesim ölçülerinden uyguladığınız resim çözünürlüklerine kadar öğretileri alabileceğiniz bir ortam sunulmaktadır…

Bayilerimiz için Plastik Kartvizit Dersleri

Plastik kartvizitler kendi içinde farklı özelliklerden oluşmaktadır. Bunun etkisi farklı tasarım ve uygulamalara sebeb olacağı için dikkat edilmesi gerekenler ve baskıya hazırlıktaki özellikleri buradan takip edebilirsiniz.

Yaldız ve Lak Uygulamaları

Yaldız ve lak uygulamalarında kartvizit çalışmanızı bitirdikten sonra yanına çalışmayı kopyalayarak yaldı veya lak görünmesini istediğiniz alanlar hariç geri kalan tüm zemin resim ve bilgiler silinmesi gerekmektedir.

Daha sonra kalan yaldız olması gereken kısımlar tek renk magentaya lak görünmesi gereken kısımları ise başka bir renge çevrilerek tarafımıza iletebilirsiniz. Daha geniş bilgi için yan tarafdaki resimli anlatımı inceleyebilirsiniz.

PVC Kartlarda Değişkenlik

Plastik Kart imlatında pvc nin üzerine UV makinelerde baskı yapıldıktan sonra sıcak pres uygulanarak üretim yapılmaktadır. Bu üretim şeklinde parlak yüzey mat yüzey ve çeşitli yüzey desenleri uygulayarak kart çeşitleri sunmaktayız. Çalışmalarımızı bu tür farklılıklara göre uygulamamız kartvizitimizin kalitesini dahada arttıracaktır. Örneğin: Parlak renkler kullanarak mat yüzey imal edilmesini isterseniz çıkacak üründen hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Mümkün mertebe kartvizitinizi canlı görünmesini istiyorsanız parlak yüzey kullanmanız tok bir görüntü istiyorsanızda mat bir yüzey kullanmalısınız. Tasarımlarınızıda bu şartlara göre uyarlarsanız verimi son derece iyi kullanmış olursunuz.

Özel Kesime Dikkat

Plastik kartlarımızda özel kesim istendiği takdirde unutmayınki pvc imalatında poza olayımız yoktur. Ölçülerimizde kesim yapılırken şaşmalar olabilir. Çünkü sıcak pres uygulanırken yüzeylerde milimetrik sünmeler kesimde hafif sıkıntılara neden olabilir. Özel kesim plastik işimiz var ise mümkün mertebe bizimle irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Çalışma alanı 90mmx58mm dir.

Kesim alanı 86mmx54mm dir.

Tasarım çalışmanız bittikten sonra 86mmx54mm ebadında bir çizgi açarak çalışmanıza ortalayınız. Bunun sonunda kesilmesini istemediğiniz yazı, logo, resim vb. gibi özellikleri kesim çizginizden en az 2mm içeride olmasına özen gösteriniz.

Bayilerimiz için Şeffaf Kartvizit Dersleri

Adı üzerinde olan şeffaf kartvizitlerde zeminimiz beyazın aksine şeffaf olduğu için tasarımlarımızda istediğimiz renkleri alamaya biliriz. Tasarım, kesim ve çalışma alanları, baskıya hazırlık gibi tüm özellikleri bu kısımda bulabilirsiniz…

Şeffaf Kartvizit Tasarımı nasıl olmalıdır?
Genelde kurumsal kimlik çalışması yapmamış firmaların tasarımını önemsemediği, üzerinde şirket bilgileri ya da kişi hakkında bilgiler yazılı olan kartlardır kartvizitler.
İş dünyasında mutlaka olması gereken kartvizit profesyonel iş dünyasında kimliğiniz olur. Doğru tasarlanmış kartvizit kişiler üzerinde bırakacağınız etkiyi oldukça etkiliyor. Çalıştığınız sektör ve şirkette bulunduğunuz konuma kesinlikle uygun olmalı kartvizit tasarımı.

Şeffaf Kartviziti tasarlarken öncelik olarak sektöre göre renk seçimi yapılmalı. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi tartışılmaz. Ayrıca seçilen rengin üzerinde yazıların gözü yormadan okunması da gerekiyor. Ve tabiki seçtiğiniz renk şirket logosuyla uygun olmalı. Logoyu ön planda tutmanızı tavsiye ediyorum.

Şeffaf Kartlarda renkler tercih edilirken kağıda köre tam tersi şeffaf zemine baskı yapılacağını gözden kaçırmayın. Çalışmalarınızı rengin kaybolma riskine göre uygulamanız gerekiyor. Çok açık tonlar kullanılırsa istediğiniz renleri alamayabilirsiniz. Renklere biraz daha dokunmanız gerekiyor.

Kartın üzerinde mutlaka olması gereken bilgileri gerekli olanlarla sınırlayın. Eskiden kartvizit üzerinde kişi adı, şirketi, unvanı, adres ve telefon, fax no bilgileri olurdu. Ancak internet hayatımıza girdikten sonra e-mail adresi ve internet adresi de eklenince kartvizitin üzeride fazlaca kalabalık oluyor. Bulunduğunuz konuma göre bilgilerinizi sınırlayabilirsiniz. Bilginiz üzere şeffaf kartlarda sadece ön yüzeyi kullanılıyor. Arka tarafda baskı olmadığı için tüm bilgileri ön tarafa yerleştirmek tasarımınızı hayliyle zorlayacaktır. Daha az bilgi ve görünümle kartınızın güzelliğini daha çok ön plana çıkarabilirsiniz..

 

Top 10 plastik kartvizitin yararları

1. Onlar çöpe atmak yerine ,yeni müşterilerine verirler.
2. Müşterilerinizin ve rakiplerinizin dikkatini çeker.
3. Müşterilerinizde ilk izlenimi verir.
4. Daha fazla para kazandırır.
5. Pazarlama stratejinizi ve pazardaki konumunuzu sağlamlaştırır.
6. İşinize,ihtiyacınız olan dikkatinizi daha fazla verir.
7. Satışlarınızı yükselterek kendini çabucak amorti eder.
8. Şeffaf Kartvizitiniz Firmanızın ücretsiz reklamını yapar
9. Rakiplerinizden daha önde olamanızı sağlar.
10. Dikkatleri üzerine çeker.

Özel Kesim Bilgilendirme.

Özel kesimde dikkat edilmesi gereken çalışmış olduğunuz kartvizitinizin üzerinde kesim çizgilerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Kesim çizgilerinizin çok keskin olmamasına dikkat edin. Çünkü kağıt kesime nazaran plastiklerde kesim daha zordur. Bu durum eğer milimetrik bir kesim isteniyorsa sıkıntı doğurabilir. Müşterilerinize kartvizit tasarımınızı göstermeden bizimle irtibata geçerseniz daha sağlıklı olur.

 

Beyaz Renk Uygulaması

Beyaz renkde kartvizit çalışmanızı bitirdikten sonra yanına çalışmayı kopyalayarak beyaz görünmesini istediğiniz alanlar hariç geri kalan tüm zemin resim ve bilgiler silinmesi gerekmektedir. Daha sonra kalan beyaz baskı olması gereken kısımlar tek renk magentaya çevrilerek tarafımıza iletebilirsiniz.

Program tercihim ne olmalı
Firmamız paskı esnasında göndermiş olduğunuz kart çalışmlarını Corelx6 programında basılmaktadır. Bazı durumlarda çalışmanın çeşitliliğine göre pdf formatında baskılar yapılmaktadır. Bunun sebebi makinelerimizin en uygun baskı kalitesini Corel ve Pdf uzantılarına göre ayarlamış olmasıdır.

Ajans ve matbaalar istediği programda çalışabilir. Bize çalışmayı gönderirken Corelx6 ya çevirip o şekilde göndermelerini rica ediyoruz.

Photoshop programında çalışan arkadaşlarımıza tavsiyemiz yazılarınızı corel veya vektörel programlarında çalışmaları kart baskı kalitesini artıracaktır. Çünkü Photoshop pikcel olarak uyguladığı için yazılarımız kırık çıkacaktır.

Uyarı: Adobe Illustrator ile çalışan arkadaşlarımızın pdf ve ai formatına çevirirken renk kaymaları lens patlamaları gibi olumsuzlukların olmaması için çevirdikleri formatı Corelx6 programına atıp kontrol etmelerini ve Corel olarak göndermelerini tavsiye ediyoruz.

Aksi takdirde olabilecek hatalar hem cebinize hemde zamanınıza neden olacaktır.

ResimÇözünürlükleri.

Tasarımlarda kullanacağımız resim çözünürlüklerimizde olması gereken 300 dpi dır. Fakat her zaman kaliteli resimler bulamıyoruz. Tasarımda resimlerimizin düzgün çıkabilmesi için minumum 150 dpi resimleri kullanmalıyız. Kartvizitimizin ölçüleri küçük olduğu için koyacağımız resimlerin çözünürlükleri önemli değil demeyin lütfen. Çok küçük çözünürlükteki resimlerde kalite bozulduğu için kartımızda sırıtaçaktır.

 

CMYK Çalışmalar

Uv dijital teknolojisinde CMYK veya RGB basma ihtimallerimiz var. Fakat en doğru renkleri CMYK formatında aldığımızı unutmayın. RGB kırmızı ile CMYK kırmızının arasında çok fark vardır. Müşterinize gösterdiğiniz renkler baskıda çıkmassa müşterilerinize mahçup olabilirsiniz. Onun için tavsiyemiz mümkünse CMYK dır. RGB formatında gelen işlerin çıkacak renk farklılıklarını firmamız kabul etmemektedir.

Çalışma alanı 89mmx54mm dir.

Kesim alanı 85mmx50mm dir.

Tasarım çalışmanız bittikten sonra 85mmx50mm ebadında bir çizgi açarak çalışmanıza ortalayınız. Bunun sonunda kesilmesini istemediğiniz yazı, logo, resim vb. gibi özellikleri kesim çizginizden en az 2mm içeride olmasına özen gösteriniz.

Close

Cart